Hyundai Ioniq 9

Specificaties basisuitvoering · Leaseprijs indicatief (60 mnd / 10.000 km/jr) · Laatst bijgewerkt: 28 juli 2026

Hyundai Ioniq 9
Foto: Alexander Migl (CC BY-SA 4.0) via Wikimedia Commons

De Ioniq 9 is Hyundai's grote elektrische zevenzitter met een enorme 110 kWh-batterij en ruim 600 km bereik. Het interieur is een lounge met draaibare stoelen op de tweede rij in bepaalde uitvoeringen. Voor grote gezinnen die elektrisch willen reizen zonder compromissen. Private lease vanaf € 949 per maand.

Specificaties

Actieradius (WLTP)620 km — praktijk ± 527 km
Accucapaciteit (netto)110 kWh
Vermogen160 kW (218 pk)
0–100 km/u9.4 s
Snelladen (DC)max. 230 kW
AC-laden11 kW
CarrosserieSUV, 7 zitplaatsen
Bagageruimte338 liter
Trekgewicht2500 kg
Vanafprijs (aanschaf)€ 67.900
Private lease vanaf€ 949 per maand

Actieradius per situatie

De WLTP-opgave van 620 km haal je vooral in de stad; op de snelweg in de winter blijft er fors minder over. Onze verwachting per scenario:

Zomer (± 20°C)Winter (± 0°C)
Stad± 715 km± 525 km
Gemengd± 590 km± 445 km
Snelweg (120–130)± 485 km± 370 km

Berekend uit de WLTP-opgave met gangbare praktijkfactoren; het werkelijke bereik hangt af van rijstijl, banden en verwarming. Reken je eigen situatie door met de actieradius calculator.

Laden: hoe snel gaat het echt?

Thuis / AC (11 kW)Snellader / DC (max 230 kW)
10 → 80% laden± 7 uur± 33 min
Bereik per uur laden± 60 km
Bereik per 15 min snelladen± 190 km

Vakantie-afstand: met een volle accu plus één snellaadstop van 15 minuten kom je met de Ioniq 9 ongeveer 590 km ver — genoeg om ruim voorbij Parijs te komen. Meer over onderweg laden lees je in onze laadgids.

Wat kost rijden met de Ioniq 9?

Met een verbruik van ± 17.7 kWh/100 km (afgeleid van accu en WLTP, incl. laadverlies) betaal je per 100 km:

LaadwijzeTariefPer 100 km
Thuis€ 0,28 /kWh± € 5
Publieke laadpaal€ 0,45 /kWh± € 9
Snellader€ 0,69 /kWh± € 13

Echte maandlasten: lease + stroom

KilometrageLease vanaf+ stroom (vooral thuis)Totaal p/mnd
10.000 km/jr€ 949± € 50± € 999
15.000 km/jr€ 949± € 75± € 1.024
20.000 km/jr€ 949± € 101± € 1.050

Leasebedrag op basis van 60 mnd / 10.000 km; bij 15.000–20.000 km per jaar stijgt ook het leasebedrag zelf (± 8% per 5.000 km). Stroom gerekend tegen € 0,31/kWh gemengd thuistarief.

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • Zeven volwaardige zitplaatsen en enorme binnenruimte
  • Ruim 600 km bereik ondanks formaat
  • Trekgewicht tot 2.500 kg

Aandachtspunten

  • Fors formaat van ruim vijf meter
  • Hoge aanschafprijs en gewicht

Bekijk het actuele lease-aanbod bij onze partners

Voor de Hyundai Ioniq 9 hebben we (nog) geen live prijzen in onze vergelijking. Deze leasemaatschappijen bieden elektrische modellen aan — bekijk hun actuele aanbod:

Als je via deze knoppen een leasecontract afsluit, kunnen wij een vergoeding ontvangen; dit heeft geen invloed op de prijs die jij betaalt.

Wat kost de Ioniq 9 per maand, alles meegerekend?

Naast het leasebedrag van ± € 949 betaal je alleen stroom. Bij 10.000 km per jaar en vooral thuisladen is dat ± € 40 per maand; laad je vooral publiek, reken dan op ± € 65. Bereken jouw situatie met de laadkosten calculator. Zakelijke rijders berekenen hun netto bijtelling met de bijtelling calculator.

Video: Hyundai Ioniq 9 review

Videoreview Hyundai Ioniq 9

Veelgestelde vragen over de Hyundai Ioniq 9

Wat kost een Hyundai Ioniq 9 leasen?

De Hyundai Ioniq 9 lease je vanaf circa € 949 per maand (60 maanden, 10.000 km per jaar), inclusief allriskverzekering, onderhoud, banden en wegenbelasting. Alleen laadstroom betaal je zelf — reken op ± € 40–€ 65 per maand bij 10.000 km per jaar.

Hoe ver komt de Hyundai Ioniq 9 echt?

De WLTP-actieradius is 620 km. In de praktijk is dat bij gemengd gebruik ± 527 km, en op de snelweg in de winter ± 372 km. De 110 kWh-accu laadt met maximaal 230 kW aan de snellader.

Hoeveel bagageruimte heeft de Ioniq 9?

Met alle zeven stoelen in gebruik 338 liter; met de derde rij plat groeit dat tot ruim 900 liter.

Deelt de Ioniq 9 techniek met de Kia EV9?

Ja, beide staan op het E-GMP-platform, maar de Ioniq 9 heeft een grotere 110,3 kWh-batterij en eigen styling.

Andere elektrische Hyundai-modellen