Kia EV4

De EV4 is Kia's gedurfd vormgegeven elektrische hatchback voor het C-segment, in Europa gebouwd en ook als sedan leverbaar. Met de grote batterij reikt de sedan zelfs tot 630 km. Voor wie een moderne gezins-EV zoekt maar geen SUV wil rijden. Private lease vanaf € 519 per maand.
Specificaties
| Actieradius (WLTP) | 440 km — praktijk ± 374 km |
|---|---|
| Accucapaciteit (netto) | 58 kWh |
| Vermogen | 150 kW (204 pk) |
| 0–100 km/u | 7.4 s |
| Snelladen (DC) | max. 100 kW |
| AC-laden | 11 kW |
| Carrosserie | Hatchback, 5 zitplaatsen |
| Bagageruimte | 435 liter |
| Trekgewicht | 500 kg |
| Vanafprijs (aanschaf) | € 37.995 |
| Private lease vanaf | € 519 per maand |
Prijs gevolgd sinds 28 juli 2026 — de dealscore verschijnt na een week meetdata.
Actieradius per situatie
De WLTP-opgave van 440 km haal je vooral in de stad; op de snelweg in de winter blijft er fors minder over. Onze verwachting per scenario:
| Zomer (± 20°C) | Winter (± 0°C) | |
|---|---|---|
| Stad | ± 505 km | ± 375 km |
| Gemengd | ± 420 km | ± 315 km |
| Snelweg (120–130) | ± 345 km | ± 265 km |
Berekend uit de WLTP-opgave met gangbare praktijkfactoren; het werkelijke bereik hangt af van rijstijl, banden en verwarming. Reken je eigen situatie door met de actieradius calculator.
Laden: hoe snel gaat het echt?
| Thuis / AC (11 kW) | Snellader / DC (max 100 kW) | |
|---|---|---|
| 10 → 80% laden | ± 3.7 uur | ± 41 min |
| Bereik per uur laden | ± 80 km | — |
| Bereik per 15 min snelladen | — | ± 110 km |
Vakantie-afstand: met een volle accu plus één snellaadstop van 15 minuten kom je met de EV4 ongeveer 390 km ver — genoeg om tot in België of Duitsland te komen. Meer over onderweg laden lees je in onze laadgids.
Wat kost rijden met de EV4?
Met een verbruik van ± 13.2 kWh/100 km (afgeleid van accu en WLTP, incl. laadverlies) betaal je per 100 km:
| Laadwijze | Tarief | Per 100 km |
|---|---|---|
| Thuis | € 0,28 /kWh | ± € 4 |
| Publieke laadpaal | € 0,45 /kWh | ± € 7 |
| Snellader | € 0,69 /kWh | ± € 10 |
Echte maandlasten: lease + stroom
| Kilometrage | Lease vanaf | + stroom (vooral thuis) | Totaal p/mnd |
|---|---|---|---|
| 10.000 km/jr | € 509 | ± € 38 | ± € 547 |
| 15.000 km/jr | € 509 | ± € 56 | ± € 565 |
| 20.000 km/jr | € 509 | ± € 75 | ± € 584 |
Leasebedrag op basis van 60 mnd / 10.000 km; bij 15.000–20.000 km per jaar stijgt ook het leasebedrag zelf (± 8% per 5.000 km). Stroom gerekend tegen € 0,31/kWh gemengd thuistarief.
Plus- en minpunten
Sterke punten
- Ruim bereik, tot 630 km als sedan Long Range
- Uitgesproken design met veel schouderruimte
- In Europa (Slowakije) gebouwd
Aandachtspunten
- Design is uitgesproken en niet voor iedereen
- Laadsnelheid gemiddeld binnen het segment
Actueel lease-aanbod voor de Kia EV4
Live prijzen uit het aanbod van onze partner, dagelijks bijgewerkt:
Ook het aanbod bekijken bij: Wittebrug Lease · IkRij.nl · Justlease · Athlon Private Lease
Prijzen komen rechtstreeks uit het actuele aanbod van de aanbieders en verschillen per looptijd, kilometrage en uitvoering. Als je via deze knoppen een leasecontract afsluit, kunnen wij een vergoeding ontvangen; dit heeft geen invloed op de prijs die jij betaalt.
Wat kost de EV4 per maand, alles meegerekend?
Naast het leasebedrag van ± € 519 betaal je alleen stroom. Bij 10.000 km per jaar en vooral thuisladen is dat ± € 40 per maand; laad je vooral publiek, reken dan op ± € 65. Bereken jouw situatie met de laadkosten calculator. Zakelijke rijders berekenen hun netto bijtelling met de bijtelling calculator.
Video: Kia EV4 review
Meer video's: YouTube · TikTok
Veelgestelde vragen over de Kia EV4
Wat kost een Kia EV4 leasen?
De Kia EV4 lease je vanaf circa € 519 per maand (60 maanden, 10.000 km per jaar), inclusief allriskverzekering, onderhoud, banden en wegenbelasting. Alleen laadstroom betaal je zelf — reken op ± € 40–€ 65 per maand bij 10.000 km per jaar.
Hoe ver komt de Kia EV4 echt?
De WLTP-actieradius is 440 km. In de praktijk is dat bij gemengd gebruik ± 374 km, en op de snelweg in de winter ± 264 km. De 58 kWh-accu laadt met maximaal 100 kW aan de snellader.
Is de Kia EV4 er als hatchback en sedan?
Ja, de hatchback is op Europa gericht en in Slowakije gebouwd; de langere sedan biedt het grootste bereik tot 630 km.
Welke batterijen heeft de EV4?
Een 58,3 kWh Standard Range en een 81,4 kWh Long Range, gedeeld met de EV3.