Mini Countryman Electric

Specificaties basisuitvoering · Leaseprijs indicatief (60 mnd / 10.000 km/jr) · Laatst bijgewerkt: 28 juli 2026

Mini Countryman Electric
Foto: Vauxford (CC BY-SA 4.0) via Wikimedia Commons

De Mini Countryman Electric is de grootste Mini ooit en deelt zijn techniek met de BMW iX1. Het is een volwaardige gezins-SUV met Mini-flair, degelijk bereik en premium afwerking. Voor gezinnen die het Mini-gevoel niet willen opgeven. Private lease vanaf € 599 per maand.

Specificaties

Actieradius (WLTP)462 km — praktijk ± 393 km
Accucapaciteit (netto)64.6 kWh
Vermogen150 kW (204 pk)
0–100 km/u8.6 s
Snelladen (DC)max. 130 kW
AC-laden11 kW
CarrosserieSUV, 5 zitplaatsen
Bagageruimte460 liter
Trekgewicht1200 kg
Vanafprijs (aanschaf)€ 42.900
Private lease vanaf€ 599 per maand

Actieradius per situatie

De WLTP-opgave van 462 km haal je vooral in de stad; op de snelweg in de winter blijft er fors minder over. Onze verwachting per scenario:

Zomer (± 20°C)Winter (± 0°C)
Stad± 530 km± 395 km
Gemengd± 440 km± 335 km
Snelweg (120–130)± 360 km± 275 km

Berekend uit de WLTP-opgave met gangbare praktijkfactoren; het werkelijke bereik hangt af van rijstijl, banden en verwarming. Reken je eigen situatie door met de actieradius calculator.

Laden: hoe snel gaat het echt?

Thuis / AC (11 kW)Snellader / DC (max 130 kW)
10 → 80% laden± 4.1 uur± 35 min
Bereik per uur laden± 80 km
Bereik per 15 min snelladen± 140 km

Vakantie-afstand: met een volle accu plus één snellaadstop van 15 minuten kom je met de Countryman Electric ongeveer 440 km ver — genoeg om tot in België of Duitsland te komen. Meer over onderweg laden lees je in onze laadgids.

Wat kost rijden met de Countryman Electric?

Met een verbruik van ± 14 kWh/100 km (afgeleid van accu en WLTP, incl. laadverlies) betaal je per 100 km:

LaadwijzeTariefPer 100 km
Thuis€ 0,28 /kWh± € 4
Publieke laadpaal€ 0,45 /kWh± € 7
Snellader€ 0,69 /kWh± € 11

Echte maandlasten: lease + stroom

KilometrageLease vanaf+ stroom (vooral thuis)Totaal p/mnd
10.000 km/jr€ 599± € 40± € 639
15.000 km/jr€ 599± € 60± € 659
20.000 km/jr€ 599± € 80± € 679

Leasebedrag op basis van 60 mnd / 10.000 km; bij 15.000–20.000 km per jaar stijgt ook het leasebedrag zelf (± 8% per 5.000 km). Stroom gerekend tegen € 0,31/kWh gemengd thuistarief.

Plus- en minpunten

Sterke punten

  • Volwaardige gezinsruimte met 460 liter kofferbak
  • Degelijk bereik tot 462 km
  • Kwalitatief interieur met gerecyclede materialen

Aandachtspunten

  • Fors duurder dan mainstream concurrenten
  • Stevige vering op slecht wegdek

Bekijk het actuele lease-aanbod bij onze partners

Voor de Mini Countryman Electric hebben we (nog) geen live prijzen in onze vergelijking. Deze leasemaatschappijen bieden elektrische modellen aan — bekijk hun actuele aanbod:

Als je via deze knoppen een leasecontract afsluit, kunnen wij een vergoeding ontvangen; dit heeft geen invloed op de prijs die jij betaalt.

Wat kost de Countryman Electric per maand, alles meegerekend?

Naast het leasebedrag van ± € 599 betaal je alleen stroom. Bij 10.000 km per jaar en vooral thuisladen is dat ± € 40 per maand; laad je vooral publiek, reken dan op ± € 65. Bereken jouw situatie met de laadkosten calculator. Zakelijke rijders berekenen hun netto bijtelling met de bijtelling calculator.

Video: Mini Countryman Electric review

Videoreview Mini Countryman Electric

Veelgestelde vragen over de Mini Countryman Electric

Wat kost een Mini Countryman Electric leasen?

De Mini Countryman Electric lease je vanaf circa € 599 per maand (60 maanden, 10.000 km per jaar), inclusief allriskverzekering, onderhoud, banden en wegenbelasting. Alleen laadstroom betaal je zelf — reken op ± € 40–€ 65 per maand bij 10.000 km per jaar.

Hoe ver komt de Mini Countryman Electric echt?

De WLTP-actieradius is 462 km. In de praktijk is dat bij gemengd gebruik ± 393 km, en op de snelweg in de winter ± 277 km. De 64.6 kWh-accu laadt met maximaal 130 kW aan de snellader.

Is de Countryman Electric hetzelfde als een BMW iX1?

Ze delen platform, accu en motoren; de Countryman E is vergelijkbaar met de iX1 eDrive20. Het design, interieur en de afstemming zijn echter typisch Mini.

Kan de Countryman Electric een fietsendrager of aanhanger trekken?

Ja, met een trekgewicht van 1.200 kg geremd en een kogeldruk van 75 kg is hij geschikt voor fietsendragers en kleinere aanhangers.

Andere elektrische Mini-modellen